Monkey Busines
Antradienis, 22 Rugsėjis 2009 15:40

piese Monika Slancauskaite

 

Sol LeWitt "paragrafuose apie konceptualų meną" yra citata apie tai jog menininkas nėra tam tikros rūšies beždžionė, kurios elgesį galima suprasti tik dėka civilizuoto kritiko. Artur Zmijewski teigia, jog filmavimo kamera šiandien geriausias menininko draugas. O „Art-o-tlonas“ – tai meniniai projektai, kuriami ir įgyvendinami stebint filmavimo kameroms, transliuojami tiesioginiame TV ir interneto eteryje. Projekte susiduria draugiška atmosfera, kūrybinis džiaugsmas, akademinės žinios, varžybų malonumas ir visuomenės dėmesys."   Čia jau ne atskira beždžionė, čia visas zooparkas.  "Šis projektas panardina dalyvius (studentus, menininkus, dėstytojus) ir jų veiklos rezultatus (meno kūrinius) į populiariosios kultūros kontekstą."

 

Kler Bishop teigia, jog viena iš svaresnių pastarųjų 10 - 15 metų tendencijų - tai socialiai angažuoto ir kolektyvinio meno išplitimas ir instucionalizavimas. Tokį meną sveikina ir bienalės ir meninės institucijos. Miwon Kwon  kalba apie visuomenės specifikacija, Grant Kester apie dialogo meną, Carlos Basualdo - apie eksperimentinę visuomenę. Šitoks menas pozicionuojamas kaip atsvara kapitalizmui, teigiama, kad ideologija, priešinga vyraujančiai, gali išlikti ir gyvuoti socialiniuose ryšiuose. Viskas sukasi. Kažkada buvo teigiama jog menas gali egzistuoti pats sau, atskirtas nuo politikos, rinkos, visuomenės estetinių poreikių, dabar sunku atskirti politinę protesto akciją nuo meninio perfomanso. Kaliningrado teatro „Verchotura“ aktorės surengė akciją „Atsiduosiu prezidentui!“.

 

 

Joje dalyvavo 5 merginos, kurios giedojo valstybinį Rusijos himną ir, pasilipusios ant kopetėlių, paeiliui krito žemyn su šūkiais lūpose „Atsiduosiu prezidentui!“, „Atiduosiu visą kraują!“, „Atiduosiu paskutinius marškinius!“.  Sankt Peterburge žygiavo  „Sutinkančiųjų maršas“, palaikantis antikrizines Rusijos vyriausybės priemones. Maršo dalyviai reikalavo 8 darbo dienų savaitės, 24 valandų darbo dienos, prašė vyriausybės padidinti mokesčius ir sustiprinti milicijos kontrolę. Rankose jie nešė Putino portretus ir transparantus: „Taip – 20 valandų darbo dienai!“, „Gyvenam geriau ir linksmiau!“, „Taip – kainų augimui!“, „Mylimam premjerui – paskutinius marškinius!“. Kolonos priekyje buvo nešamas transparantas  – Rusijos trispalvės fone užrašytu šūkiu „Mes sutinkame su viskuo!“. Maršo dalyviai nešė didžiulį medinį kryžių su užrašu „Krizė“. Jie skandavo „Daugiau darbo, mažiau atlyginimo!“, „Krize, krize, tu pradink!“ ir reikalavo įvesti mokestį už orą. Lietuvoje neseniai irgi buvo buvo surengta pirmoji monstracija (meninė demonstracija). Pirmosios lietuviškos monstracijos dalyviai nešė plakatus „MONSTRacijs“, „Išprotėk!“, „BU BU BU“, „MenAŠ“ ir dviejų dalių transparantą „Mylimojo“ – „Lavoną“.

 

Dar galima pastumti kopą kelis centimetrus į šoną arba sėdėti 24 valandas uždarytiems muziejuje. Arba nupiešti grafitti ant sienos skiriančios Palestiną ir Izraelį ir taip perduoti pacifistinę, anti-kapitalistinę žinutę.

Pasak Grant Kester, meno paskirtis - priešintis pasauliui, kuriame žmonės paversti vartotojų pseudo bendruomene, kurios patirtis nulemta spektaklio visuomenės ir repeticijų. Taip mano, pasak Bishopo, daug menininkų ("Nuo Santjago iki Stambulo, nuo Kopenhagos iki Čikagos") - kadangi kapitalizmas ir globalizmas lemia visuomenės irimo procesus, reikia atstatinėti socialinius ryšius. O pasiekti to galima plečiant kurybos erdves ir pritraukiant kartu dirbti kitus žmones, kurie nėra menininkai ar jų draugai. Minske Gegužės 1 - osios proga supermarkete „Korona“ buvo surenktos eitynės, kurių dalyviai skandavo „Dirbk, pirk, mirk!“, mušė būgną ir nešė transparantą su tokiu pat užrašu...

 

Ar galima tokias ir panašias akcijas vertinti kaip meno reiškinius? Gal tai tiesiog beždžionės ištrūkusios į laisvę (В каждом маленьком ребенке И мальчишке и девчонке Есть по двести грамм взрывчатки Или даже полкило! Должен он бежать и прыгать Все хватать, ногами дрыгать А иначе он взорвется, трах-бабах ! И нет его! - šovė į galva tokia animacinė parafrazė). Kita vertus, jei tai beždžionės, tai verta apastebėti, kad dažnai jos turi kažką rankose - gal tai tiesiog virtimo žmogumi procesas? Paskutinės konvulsijos...

 

Kler Bishop mano, jog socialinės koloborizacijos ir bendradarbiavimo menas visada yra menas ir tuo pačiu "kažkas dar". Kūrybinių procesų aptarime ir vertinime lemiančiu  tampa etinis kriterijus. Projektai vertinami pagal tai, kiek efektyviai jie gina socialines teises, todėl jie tampa neliečiami meno kritikai. Nebegali būti silpnų arba nuobodžių socialiai koloboratyvių meno kūrinių, jie tarsi turi būti vertinami kažkaip kitaip. Negalima smerkti to, kas skatina socialinių ryšių stiprėjimą...  Pastaruosius, žinoma, ardo globalus kapitalizmas. O kapitalizmas visaėdis - koks reiškinys beatsirastų, jis gali duoti pelno. Postmodernizmas ir konceptualizmas legitimuotas -  muziejai moka pinigus, internetiniai socialiniai tinklai perkami ir parduodami už pinigus, Čegevaros atvaizdas ant marškinėlių - neša pinigus, socialinis rokas ginamas autorinių (įrašų kompanijų?) teisių ir už jį mokami pinigai. Beje apie protesto muziką...

 

Maskvoje įvyko Tagansko rajono teismo posėdis, kuriame buvo nagrinėjama žymaus Rusijos meno kuratoriaus ir menotyrininko Andrejaus Jerofejevo (Андрей Ерофеев - parodų  "Soc-art" ir "Uždraustas menas – 2006" kuratorius.) byla, kurią jam iškėlė Rusijos pravoslavų cerkvė. Prokurorui ėmus skaityti kaltinimą, jo kalbą nutraukė pankų grupė „Хуй В Очко“, kuri čia pat teismo salėje sugrojo kompoziciją „Visi mentai – niekšai“ iš naujojo albumo „Pyzdec mentams, supistiems viršininkams“. Prieš teismo posėdį menininkų grupė „Voina“ mieste išklijavo afišas su oficialiu kvietimu į grupės koncertą. Vokalistą kumščiais pirmas puolė ne milicininkas, o žmogaus teisių gynėjas Levas Ponomariovas. Viskas nufotografuota, kalbama, jog ir nufilmuota. Žodžiu toks improvizuotas „Art-o-tlonas“ - meną į mases, beždžiones į narvą.

 

Ką su visu šitu socialiai angažuotu meniniu reikalu daryti meninkui? Kler Bishop mano jog šiuo metu socialiai angažuoto meno vertinimą sudaro du dėmenys: antikapitalizmas ir krikščioniška moralė. Atlikus sudėties veiksmą gauname pasiaukojimą - menininkas turi atsisakyti savo autorystės koloboratyvios bendruomenės naudai ir leisti kalbėti per save. Artur Zmijewski tam neprieštarauja, dar daugiau jis mato menininkus kaip nesąmoningus visuomeninių procesų mediumus. Nori ar nenori, jie vizualizuoja skausmingas visuomenės problemas. Menininkas tampa "mokytu idiotu" (dresiruota beždžione?) - jis įdomiai kalba apie svarbius klausimus, tačiau nesupranta iš kur šitos mintys ir kaip jas vystyti.

 

Kaip žinia, postmodernizmas - tai trauma, žinia ir tai jog jis išsikvepia, o gal jau ir miršta (turbūt kraujuodamas), ateina altermodernizmas, bent taip teigia Nicolas Bourriaud. Žodžiu kūryba ir menas žengia į naują epochą spręsti socialinių problemų. Visiems kartu -  bebendradarbiaujant. Gal net be traumos ir skausmo - štai menininkas iš Paragvajaus, šiuo metu gyvenantis tarp Švedijos ir Ispanijos, Carlos Bebeacua įkūrė Orgazmo Mergelės bažnyčią. " „Orgazmas yra Dievas ir turi būti garbinamas“ taip trumpai bažnyčią apibūdina menininkas ir Švedijoje ši religinė bendruomenė  bus oficialiai įregistruota (teismas leido). O kitoje Europos  sąjungos šalyje  menininkai prie seimo surengė radikaliojo meno akciją „Nukryžiuotasis menininkas“...  Nukryžiavo menininką ir nuplakė. Šalis ta Lietuva, šalis jau 1000 metų po Kr.
Paulius Karpas
iliustracijos  Monikos Šlančauskaitės  ir
http://www.sotsart.com/russian/projects/my_blood.html

 

sotsart

 

Komentarai  

 
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Now let's look at the advantages of hiring a SEO company.
This ensures your campaign is profitable because the clicks will be free already.
Your relationship with yourself is just as important.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
If you do not complete this vital step, you may end up
facing criminal charges. Back in the "good old days", one could simply run a very basic three line, 3-day rental ad in the local paper and expect to receive more than enough
leads to get that rental occupied. Home furniture is the true reflection of the taste and style of
the person living there.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
This will be invaluable if you encounter any difficulties at a later date over money issues.
Be it a visit to the library or grocery store,
there is usually a helpful effect. Vacancy decontrol laws regulate whether the landlord
can raise rent, and if so, by how much.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
If you cannot come to some type of agreement its time to bring
in some others to help you out. When you do so, you will be better off financially and increasing your credit score gives
you a better chance to get a good interest rate when purchasing
your first home. Make sure you are aware of parking spaces,
pools, clubhouses and laundry services.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Magnificent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your website, how can i subscribe
for a blog website? The account helped me a applicable deal.
I were a little bit familiar of this your broadcast offered bright transparent concept

Feel free to visit my website; gay porn videos Tumblr: telefonistas.info/.../...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
All you have to be committed to doing is lifting some items that may be a tad heavy and putting some elbow into it.
If you are unable to see the property a second or third time
you still have ways of ensuring you're not walking into a lemon. Secondly, with regard to your job, you need to go somewhere that has enough opportunity for you to progress.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Condo neighborhood associations generally charge dues and membership fees.
If you are new to apartment living, you may be finding it hard to make your apartment feel like an actual home.
Chances are you won't walk into parties and many social gatherings to you may sometimes need to force the issue
with others.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
If you cannot come to some type of agreement its
time to bring in some others to help you out. The primary aspect
in choosing the right furniture is not to look only at the outer appearance before deciding.
Make sure you are aware of parking spaces, pools, clubhouses and laundry services.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
It's a wonderful tool for both owners and those looking to buy or rent.

On the exterior, be sure and mow and trim any overgrowth to provide the appearance of a
nicely maintained property. But isolation is not healthy over long periods
of time.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Sometimes, people get so excited about having their new place and new life that may
be coming with it that they just smile and nod and sign on the
dotted line. Today they are either leftover laws from these time periods or have been reintroduced by a state according
to need. Make sure you are aware of parking spaces, pools, clubhouses and laundry services.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
This will be invaluable if you encounter any difficulties at a later date over money issues.

If you are taking this as a serious consideration, you may want to keep
a few things in mind. Secondly, with regard to
your job, you need to go somewhere that has enough opportunity for you to progress.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging
for? you made blogging look easy. The overall look of your website is
wonderful, as well as the content!

Also visit my homepage: Malibu.Pw/.../ Malibu.pw/.../
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was curious
what all is needed to get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost
a pretty penny? I'm not very web smart so I'm not 100% certain. Any tips or
advice would be greatly appreciated. Many thanks

Also visit my website - Of Our Leather
Gear: forums.socialpointgames.com/.. ./
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hi there, There's no doubt that your blog may be having web browser
compatibility problems. When I look at your website in Safari, it looks fine however, if opening
in IE, it's got some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, fantastic website!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I'm now not certain the place you're getting your information,
but good topic. I needs to spend some time finding out much more or understanding more.

Thanks for excellent information I was searching for this information for my mission.

my blog post: pittsburgh air conditioning repair: Vocabularyserver.com/.../...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I like your writing style genuinely loving this website.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Excellent write-up. I certainly love this site.
Keep it up!

Here is my blog :: Leather Overcoats: Elsyarat.com/.../tanyabacote
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Good write-up. I absolutely love this site. Thanks!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
For newest news you have to visit world wide web and on the web I found this site as
a most excellent web page for most up-to-date updates.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Great post. I was checking constantly this blog and I'm impressed!
Very useful information specially the last part :)
I care for such info much. I was seeking this certain info for a long time.
Thank you and good luck.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I will right away grab your rss feed as I can not in finding
your email subscription hyperlink or newsletter service.

Do you've any? Kindly permit me recognise in order that I may just subscribe.
Thanks.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post
plus the rest of the site is extremely good.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
We stumbled over here coming from a different website and thought I might as well check things
out. I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web
page again.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I would like to use the ability of saying thanks to you for the professional instruction I have constantly
enjoyed visiting your site. We are looking forward to the actual commencement of my college research
and the complete planning would never have been complete without dropping by your website.

If I might be of any help to others, I might be glad to help by way of what I have discovered from here.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Great post but I was wondering if you could
write a litte more on this topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.

Kudos!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I all the time emailed this webpage post page to all my friends, because if like to read it afterward my links will too.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I drop a comment when I like a post on a blog or if I have something to add to the discussion. It is
triggered by the sincerness communicated in the post I browsed.
And on this post Monkey Busines. I was moved enough to drop a comment :-P I do have 2 questions for you if you
do not mind. Is it simply me or do some of these remarks come across like
written by brain dead visitors? :-P And, if you are
writing at other places, I would like to keep up with you.
Would you make a list all of all your shared pages like your Facebook
page, twitter feed, or linkedin profile?
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Greetings from Los angeles! I'm bored at work so
I decided to browse your website on my iphone during lunch break.

I enjoy the information you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm shocked at how quick your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, great site!

Here is my webpage bitcoins: instantlybuybitcoin.com/.../05
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Every weekend i used to go to see this web page, for the reason that i want enjoyment, as this this web site conations genuinely fastidious funny information too.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hi, Neat post. There is a problem together with your web site in internet explorer, could check this?
IE nonetheless is the market leader and a good portion of folks will leave out your magnificent writing
because of this problem.

Also visit my webpage: foot pain heel: cherylenadler.bravesites.com/. ../...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I'm amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog that's both educative and amusing, and without a doubt, you have hit the nail on the head.
The problem is something which not enough people are
speaking intelligently about. Now i'm very happy that I came
across this during my hunt for something regarding this.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
great post, very informative. I'm wondering why the opposite
specialists of this sector don't notice this.
You should proceed your writing. I am sure, you have a great readers' base already!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I am regular reader, how are you everybody? This post posted at this site is in fact
pleasant.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Thanks for sharing your thoughts about meninė akcija.
Regards theelderscrolls5skyrimevolutio n225.ru
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hello I am so excited I found your blog, I really found you by accident, while I was looking on Bing for something
else, Anyways I am here now and would just
like to say many thanks for a incredible post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don't
have time to read it all at the moment but I have book-marked it
and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep
up the superb job.

my web blog ... typical gothic Fashion: Www.Spazioannunci.net/.../...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hey there! I'm at work browsing your blog from my new apple iphone!
Just wanted to say I love reading through your blog
and look forward to all your posts! Carry on the
superb work!

my homepage ... Immaculate leather jacket: Www.5Ijjh.cn/.../
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hi there, just wanted to say, I loved this blog post.

It was practical. Keep on posting!

Feel free to visit my page - foot pain: rosinacompean.wordpress.com/.. ./...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I have read so many content concerning the blogger
lovers but this article is really a fastidious piece of writing, keep it up.Feel free to visit my homepage: foot
pain: sharonstaser.weebly.com/.../.. .
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
First off I want to say terrific blog! I had a quick question which I'd like to ask if you
do not mind. I was curious to find out how Can you stretch to get taller?: seginco.com/.../ center yourself and clear your mind before writing.
I have had difficulty clearing my thoughts in getting my thoughts out.

I truly do enjoy writing however it just seems like the
first 10 to 15 minutes are lost just trying to figure out how
to begin. Any suggestions or hints? Thanks!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Very nice article, just what I was looking for.


my web-site: How do
you get taller in a day?: sasokmozgaskozpont.hu/.../...
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed
reading it, you can be What is
a heel lift?: daniapensa.hatenablog.com/.../ ... great author.I will make certain to bookmark your blog and will eventually come back
in the foreseeable future. I want to encourage that you continue
your great writing, have a nice holiday weekend!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hi, I do believe this is an excellent blog.
I stumbledupon [url=http://dau tukimcuong.com: 82/?option=com_ k2) I will revisit yet again since I book-marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide others.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
My partner and I stumbled over here from a different page
and thought I might check things out. I like what I see so
i am just following you. Look forward to checking out your web page yet again.
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hello there, I discovered your blog by way of Google even as looking for
a related matter, your site got here up, it looks great. I've
bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, just became alert to your weblog through Google, and located that it is
really informative. I am going to watch out
for brussels. I will appreciate if you proceed this in future.
Many other people will likely be benefited from your writing.
Cheers!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I love your site.. continue the nice work! Do you know what the theme is incidentally?Look at my homepage gooker toadstools: gookertoadstools.blogspot.com
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
I love your site... keep up the great work! Do you know what theme this is?
Also, I shared this on Twitter

Thank you..

My web-site; Vicky: chicagorehab.net/.../
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
Hello! Quick question that's totally off topic.

Do you know how to make your site mobile friendly?
My web site looks weird when viewing from my iphone 4. I'm trying
to find a theme or plugin that might be able to correct this issue.
If you have any recommendations , please share.
Appreciate it!
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 
 
0 # Guest Y-m-d H:i
This is really interesting, You're a very skilled blogger.

I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your fantastic post.
Also, I have shared your wesite in myy social networks!


beasiswa untuk mahasiswa s1 2016: papers.gunadarma.ac.id/.../...

Have a look at my website beasiswa untuk mahasiswa s1 semester 2: 16613742.student.gunadarma.ac. id/.../
Atsakyti | Atsakyti cituojant | Citata
 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti